Na Orlikach rusza walka o puchary

Młodzi piłkarze rywalizują o puchar premiera Donalda Tuska, a adepci siatkówki rozpoczęli zmagania w ramach turnieju „Orlik Volleymania 2013”.

» Najważniejsze, że młodzież ma gdzie rozwijać sportowe pasje. W całym kraju powstało dotąd ponad 2600 Orlików, z czego na Opolszczyźnie 60. Nasze miasto ma trzy takie obiekty

» Najważniejsze, że młodzież ma gdzie rozwijać sportowe pasje. W całym kraju powstało dotąd ponad 2600 Orlików, z czego na Opolszczyźnie 60. Nasze miasto ma trzy takie obiekty

Turniej Orlika przeznaczony jest dla drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10–11 lat (roczniki 2002-2003) oraz 12–13 lat (roczniki 2000-2001). Celem organizacji IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. W rozgrywkach mogą uczestniczyć reprezentacje szkół lub klas, drużyny uczniowskich klubów sportowych, jak również tzw. „dzikie drużyny”, sklecone przez samych miłośników piłki nożnej, spełniających kryteria wiekowe. Miejskie eliminacje odbywają się na Orliku przy ul. Partyzantów 30 (os. Pogorzelec) i potrwają cztery dni. Chłopcy w kategorii 12-13 lat zagrali 10 września, a młodsi 11 września. Następnego dnia zmierzyły się dziewczęta w kategorii 12-13 lat, a cykl zakończy się w piątek 13 września turniejem młodszych dziewcząt. Jednocześnie ruszyły eliminacje turnieju „Orlik Volleymania 2013”. Zgłoszenia są przyjmowane do 13 września, a rozgrywki potrwają do 17 września. Turniej będzie organizowany odrębnie w dwóch kategoriach dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2000 i młodszych. W turnieju mogą wziąć udział drużyny reprezentujące: szkoły, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe, tzw. dzikie drużyny (zorganizowane z dorosłym opiekunem) oraz drużyny reprezentujące danego Orlika (np. wyłonione spośród dzieci uczestniczących w zajęciach sportowych na danym obiekcie). Wszystkie ekipy muszą spełniać kryteria wiekowe określone w regulaminie. W skład drużyny może wchodzić od czterech do ośmiu zawodników. Na boisku musi się znajdować czterech graczy, pozostali to rezerwowi. Zgłoszenia można przekazywać do animator Moniki Boreckiej – tel. 693 481 635. Warto zaznaczyć, że zapowiedziany przez premiera Tuska w expose program budowy Orlików okazał się jednym z nieliocznych bezdyskusyjnych sukcesów jego rządu. W założeniu takich boisk miało powstać 2012, a jest ich w całej Polsce już ponad 2600. W Kędzierzynie-Koźlu wybudowano dpotychczas trzy Orliki – przy ul. 9 Maja, Partyzantów oraz Skarbowej. Pod względem liczby orlików jesteśmy liderem w województwie. TOG

Aktualna kategoria: SPORT
REKLAMA
© 2019 Tygodnik PARTNER. All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone
Zobacz także: www.kedzierzynkozle24.pl.