Bociek wraca na stare śmieci

Drużyna Młodej ZAKSY pokonała pod Jasną Górą AZS Częstochowa 3:0 (25:20, 25:22, 25:22) i tym samym zrewanżowała się rywalom za porażkę w pierwszej rundzie. Teraz czas na podobny sukces w wykonaniu seniorów.

    Wicemistrzowie Polski w piątek 14 lutego zagrają z częstochowskim AZS-em, klubem którego działacze ostatnio napsuli kędzierzynianom sporo krwi. Wszystko za sprawą atakującego ZAKS-y Grzegorza Boćka, pozyskanego przed bieżącym sezonem właśnie z Częstochowy.
Działacze tamtejszego klubu twierdzą jednak, że ZAKSA nie miała prawa zakontraktować młodego reprezentanta Polski, ponieważ był on po słowie z działaczami AZS-u, którym zadeklarował pozostanie pod Jasną Górą na sezon 2013/14. Sęk w tym, że jedynym dowodem na to są słowa działaczy AZS-u, gdyż siatkarzowi podczas rzekomej rozmowy nie towarzyszył nikt, a treść ustaleń nie została uwieczniona na piśmie. Mimo to częstochowski klub chce doprowadzić do dyskwalifikacji Grzegorza Boćka i pociągnąć ZAKS-ę do odpowiedzialności finansowej za rzekome podebranie zawodnika.
Tymczasem Bociek zdaje się nic nie robic sobie z zamieszania podsycanego przez jego były klub i ostatnio prezentuje nsię znakomicie. W ubiegłotygodniowym pojedynku ZAKS-y z Treflem Gdańsk został najlepszym zawodnikiem meczu i z pewnością z równie dobrej strony chciałby się pokakzać w walentynkowe popołudnie.
Na pewno seniorzy będa chcieli pójść w ślady Młodej ZAKS-y, która takż egościła w ostatnich dniach w Częstochowie i po bardzo dobrej, równej grze pokonała juniorów AZS-u nie tracąc nawet seta.
Jak relacjonuje oficjalny serwis internetowy naszego klubu, najbardziej wyrównana była trzecia odsłona. Podopieczni Michała Chadały cały czas prowadzili, ale rywale próbowali odrobić straty. Jednak w decydujących momentach Mateusz Kamiński kierował piłki do Butryna, a ten nie mylił się i po 66 minutach gry trzy punkty wywalczyła drużyna z Kędzierzyna-Koźla.           TOG

Aktualna kategoria: AKTUALNOŚCI, SPORT
REKLAMA
© 2019 Tygodnik PARTNER. All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone
Zobacz także: www.kedzierzynkozle24.pl.