Zagrali wspaniale, zdobyli medale

Znakomicie wypadli na mistrzostwach Europy parabadmintoniści z Kędzierzyna-Koźla Bartłomiej Mróz i Grzegorz Jednaki, którzy przywieźli z hiszpańskiego Los Alcazares trzy krążki – po jednym w każdym z kolorów.

W hiszpańskim Los Alcazares odbyły się mistrzostwa Europy w parabadmintonie. Polacy zdobyli trzy medale, po jednym z każdego koloru. Dwa krążki – złoty i srebrny – wywalczył Bartłomiej Mróz, a brązowy Grzegorz Jednaki. Obaj zawodnicy na co dzień reprezentują MMKS Kędzierzyn-Koźle. W mistrzostwach Europy startowało prawie 100 zawodników z 19 krajów. Jedyną multimedalistką z trzema złotymi medalami została Szwajcarka Karin Suter-Erath grająca na wózku (WH1). Mecze naszych zawodników można zobaczyć na stronie klubowej www.mmks.bnx.pl. – Po raz pierwszy w skład ekipy wszedł fizjoterapeuta – Łukasz Baran, który współpracuje z badmintonistami z MMKS-u. Wsparcie z jego strony to także wkład w każdy ze zdobytych medali, bo żaden z zawodników w trakcie meczów nie uskarżał się na dolegliwości mięśniowo-stawowe w ciągu całego turnieju – mówi trener medalistów Tomasz Zioło. W zawodach mistrzowskich polscy parabadmintoniści od 2012 r. zdobyli już sześć medali. – Kolejne duże zawody to w 2015r. mistrzostwa świata. Planowane są w Anglii lub Chinach. Mamy nadzieję, że wystąpi tam nie dwóch, a co najmniej czterech zawodników – relacjonuje trener. Dumy z sukcesu Bartłomieja Mroza nie kryje także Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn, czyli sponsor utalentowanego sportowca. Po jego znakomitym występie na mistrzostwach Europy firma opublikowała na swojej stronie internetowej komunikat z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów dla badmintonisty z Kędzierzyna-Koźla. Podkreślmy, że czempionat Starego Kontynentu nie był pierwszym udanym występem zawodników MMKS-u na arenie międzynarodowej. TOG/UM

Aktualna kategoria: AKTUALNOŚCI, SPORT