Miasto przystąpiło do programu „Maluch plus”

Dzięki temu w Kędzierzynie-Koźlu przybędzie pięćdziesiąt miejsc żłobkowych.

Dofinansowanie przyznał zarząd województwa opolskiego w rozstrzygniętym właśnie, drugim już naborze na tworzenie żłobków i klubów dziecięcych. Ogłosiło go w listopadzie ubiegłego roku Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.
– Dzięki temu dofinansowaniu utworzone, doposażone czy rozbudowane zostaną żłobki w Niemodlinie, Kluczborku, Zębowicach, Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Polskiej Cerekwi i Kadłubie Wolnym – wylicza dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.
W naszym mieście przybędzie 50 miejsc w żłobkach. Dotacja z budżetu państwa wyniesie prawie 325 tys. złotych. Zostaną utworzone w Żłobku nr 3 przy ulicy Piotra Skargi na Pogorzelcu, w miejscu gdzie dziś funkcjonuje Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyczek”. Placówka ta zostanie przeniesiona do stojącego nieco dalej budynku byłego Publicznego Gimnazjum nr 3. Pomieszczenia domu zostaną zaś przystosowane do potrzeb opieki nad maluchami. Adaptację przejdą również sale w budynku gimnazjum, do którego przeniosą się podopieczni „Promyczka”.
Wartość całego zadania wynosi ok. 400 tys. złotych. Blisko 325 tys. złotych będzie pochodzić ze środków rządowego programu. Pozostałą część kwoty wyłoży gmina Kędzierzyn-Koźle. Większość z tych projektów zakłada budowę albo rozbudowę, remont, dostosowanie i doposażenie już istniejących budynków przeznaczonych na żłobki. W ramach jednego, prócz żłobka dla 16 maluchów, ma też powstać miejsce, które będzie opiekować się dziećmi w wieku od 3 do 6 lat w formie „opieki na godziny” świadczonej głównie popołudniami (w godz. od 15 do 18).

ELS

Aktualna kategoria: AKTUALNOŚCI Tagi: 
REKLAMA
© 2020 Tygodnik PARTNER. All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone
Zobacz także: www.kedzierzynkozle24.pl.