Kędzierzynianin Marcin Naus zabity w Holandii

Miejscowa policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny.

O sprawie holenderska policja poinformowała tuż przed świętami Wielkiej Nocy. Od tego czasu trwa śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny śmierci. Najbardziej prawdopodobną jest zabójstwo, ale nie są znane motywy, ani potencjalni sprawcy. Wiadomo tylko, że ofiara to 32-letni Marcin Naus z Kędzierzyna-Koźla, który od dłuższego czasu przebywał w Holandii.

W poniedziałek 26 marca w jeziorze Erveldplas znaleziono ciało mężczyzny, które znajdowało się w wodzie od dłuższego czasu. Makabrycznego odkrycia dokonali wędkarze. Początkowo identyfikacja była utrudniona. „Znaleziony w Ertveldplas mężczyzna, to 32-letni Marcin Naus, Polak, który od dłuższego czasu przebywał w Holandii, prowadząc włóczęgowski styl życia. Jego śmierć jest wnikliwie badana przez zespół śledczych. W związku z tym poszukujemy informacji” – czytamy w komunikacie holenderskiej policji.
Funkcjonariusze przypuszczają, że mężczyzna został zamordowany. Wskazywać na to mają wyniki sekcji zwłok, która została przeprowadzona w środę.
„Prowadzimy śledztwo dotyczące okoliczności śmierci Marcina. Zakładamy, że Marcin stracił życie w wyniku przestępstwa. Przeprowadziliśmy m.in. obszerny wywiad środowiskowy w okolicach Ertveldplas i rozmawialiśmy z osobami z jego bezpośredniego otoczenia – dodaje holenderska policja. Na razie nikomu nie postawiono żadnych zarzutów w sprawie.

ELS

Aktualna kategoria: AKTUALNOŚCI
REKLAMA
© 2020 Tygodnik PARTNER. All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone
Zobacz także: www.kedzierzynkozle24.pl.