Teraz oszukują metodą na „pracowników wodociągów”

Policja przestrzega przed kolejnymi oszustami. Szczególnie narażeni są seniorzy.

Wyobraźnia przestępców nie ma granic, podobnie jak ich bezwzględność. W ostatnim czasie, przestępcy wykorzystują kolejne metody oszustw m.in. na tzw. „pracownika wodociągów”, „pracownika administracji”, „wolontariusza”, bądź też podają się za sprzedawcę różnego rodzaju sprzętu.

– Oszuści proponują nam poczęstunek w postaci cukierków, czy też ciastek bądź napoju. Po spożyciu takich produktów możemy utracić przytomność co pozwoli oszustom na spokojne plądrowanie naszego mieszkania – ostrzega sierżant Dorota Bagrowska z kędzierzyńskiej policji. Podobne przypadki zostały odnotowane w Kędzierzynie-Koźlu w ciągu ostatnich dni. Z kolei w marcu na terenie powiatu kędzierzyńskiego doszło do kilku prób oszustwa metodą „na policjanta”. Mężczyzna – oszust zadzwonił do 77 – letniego mieszkańca Kędzierzyna na telefon stacjonarny i podając się za funkcjonariusza policji poinformował go, że jego synowa miała wypadek. Ponadto to ona miała być sprawcą wypadku i trzeba wpłacić kaucję i wówczas nie pójdzie „siedzieć”.

Senior próbował wypłacić oszczędności z banku aby przekazać je na „kaucję za synową” W banku kasjerka zorientowała się że padł ofiarą oszustwa. W tym przypadku dzięki czujności pracownicy banku udało się uratować oszczędności przed wydaniem ich oszustom. Teraz kędzierzyńscy policjanci pracują nad ustaleniem osób, które były autorami tych rozmów i postawieniem ich przed wymiarem sprawiedliwości.

Aktualna kategoria: AKTUALNOŚCI
REKLAMA
© 2020 Tygodnik PARTNER. All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone
Zobacz także: www.kedzierzynkozle24.pl.