Margaret i Kult wystąpią na Dniach Miasta

Magistrat zdradził plan na tegoroczną imprezę.

Największa plenerowa impreza Kędzierzyna-Koźla tradycyjnie odbędzie się przy Miejskim Ośrodku Kultury. Na dwa dni zamknięty zostanie fragment alei Jana Pawła II od ronda przy restauracji Kosmos. Wiadomo już, kogo zobaczymy podczas tegorocznej imprezy, która odbędzie się w dniach 1-2 czerwca.

Pierwszego dnia (tradycyjnie będzie to piątek) zobaczymy na scenie młodych artystów ze studia piosenki MOK oraz Margaret. To laureatka wielu nagród muzycznych m.in. Eska Music Awards czy SuperJedynki. Jest jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia, a jej teledyski mają miliony wyświetleń na YouTube. W sierpniu 2014 r. ukazał się debiutancki album studyjny Margaret „Add the Blonde”. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Trzeci singiel gwiazdy „Heartbeat” ukazał się w lutym 2015 r. Utwór okazał się prawdziwym hitem YouTube – singiel ma już ponad 16 mln wyświetleń (luty 2016).

Z kolei w sobotę na scenie zaprezentują się: zwycięzca tegorocznego Koz All Music Festival, Ras Luta oraz gwiazda sobotniego koncertu – zespół Kult. Zespół Kult gra głównie alternatywnego rocka. Został założony w 1982 roku w Warszawie przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym.
ELS

Aktualna kategoria: KULTURA
REKLAMA
© 2020 Tygodnik PARTNER. All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone
Zobacz także: www.kedzierzynkozle24.pl.