Będzie nowy sprzęt medyczny dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

Lecznica wzbogaci się ultrasonograf, bronchofiberoskop i inne aparaty.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu to jeden z największych zakładów leczniczych w regionie. Czeka go przebudowa, bo musi zostać dostosowany do nowoczesnych standardów obowiązującyh w Unii Europejskiej. Ale zanim się to stanie, lecznica zostanie wzbogacona o nowy sprzęt.

Już niedługo pacjenci będą mieli do dyspozycji ultrasonograf, bronchofiberoskop i inne aparaty. Modernizowana jest także pracownia RTG. Zainstalowane zupełnie nowe, cyfrowe urządzenie do rentgena. Ponadto pojawi się nowy aparat USG czy kardiomonitory, inhalatory oraz wagi. Te ostatnie trafią na oddział dziecięcy.

W sumie około 40 proc. sprzętu medycznego, a także nowych mebli i dodatkowego wyposażenia trafi na oddział pediatrii. Przetarg powinien zostać rozstrzygnięty w maju, to może oznaczać, że w trzecim kwartale sprzęt powinien trafić już na oddziały.

– Nowy aparat RTG poszerzy gamę wykonywanych badań oraz przyspieszy generację wyniku badania. Z kolei nowe urządzenie USG będzie jednym z najnowocześniejszych w regionie – tłumaczy dyrektor Jarosław Kończyło. – Będzie posiadać funkcję wspomagania diagnostyki nowotworów poprzez możliwości weryfikacji zmian ogniskowych piersi. Ponadto dostawy obejmować będą również: zestawy do videoendoskopii oraz urządzenie umożliwiające diagnostykę objawów ze strony układu oddechowego. Bronchofiberoskop trafi na kędzierzyńską pulmonologię.

ELS

Aktualna kategoria: AKTUALNOŚCI
REKLAMA
© 2020 Tygodnik PARTNER. All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone
Zobacz także: www.kedzierzynkozle24.pl.