Kolej, która służy już nam od 100 lat trafiła na znaczek

Kolejną okrągłą rocznicę związaną z Kędzierzynem-Koźlem uczci Poczta Polska. 31 sierpnia zostaną uroczyście wprowadzone do obrotu dwa znaczki upamiętniające 100 lat kędzierzyńskiej parowozowni.

O 9.57 z Opola odjedzie pociąg do stacji Kędzierzyn-Koźle. Przewiezie on pocztą kolejową przesyłki filatelistyczne. O godz. 10.48 pociąg dotrze do Kędzierzyna-Koźla. W holu dworca PKP w Kędzierzynie-Koźlu znaczki z parowozownią odsłonią Elżbieta Lipińska – dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Opolu, Sabina Nowosielska – prezydent miasta, Sylwester Brząkała – dyrektor Przewozów Regionalnych Opole i Krzysztof Krupa – prezes opolskiego oddziału Polskiego Związku Filatelistów.

Pasjonaci filatelistyki będą mogli okolicznościowo ostemplować nowe znaczki w budynku dworca. Uroczystość uświetni też występ Orkiestry Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz pokaz filatelistyczny przygotowany przez miłośników znaczków z Kędzierzyna-Koźla.

O upamiętnienie 100-lecia parowozowni przez Pocztę Polską skutecznie wystarali się przedstawiciele kędzierzyńskich kół PZF nr 33 i nr 15. Znaczki te będą dostępne w normalnej sprzedaży. To kolejne wydawnictwa po unikalnych znaczkach z okazji 40-lecia miasta, 170. rocznicy powstania dworca kolejowego w Kędzierzynie, upamiętniających zamek i Podzamcze w Koźlu oraz Mistrzostwa Polski Oldbojów w Siatkówce w 2017 r.

Aktualna kategoria: AKTUALNOŚCI
REKLAMA
© 2020 Tygodnik PARTNER. All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone
Zobacz także: www.kedzierzynkozle24.pl.