Prezydent zaprezentowała swoją samorządową drużynę

Są w niej pracownicy urzędu miasta, szefowie gminnych instytucji, nauczyciele, radni i członkowie Platformy Obywatelskiej.

Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej – Koalicja Obywatelska został zaprezentowany na wtorkowej konwencji w Domu Kultury Koźle. Znaleźli się w nim między innymi Małgorzata Tudaj, Michał Nowak, Danuta Ceglarek, Beata Łobodzińska, Robert Węgrzyn, Andrzej Sałacki, Andrzej Kopacki, Grzegorz Mankiewicz i wielu innych ważnych graczy na samorządowej scenie politycznej.

– Jest to decyzja merytoryczna, oparta na silnym fundamencie – tak Sabina Nowosielska tłumaczyła fakt powołania takiego, a nie innego komitetu. – Słowa klucze to: współpraca i kontynuacja. Od zawsze uważam, że trzeba współpracować – tylko wtedy można zakładać wymierne efekty. Bez dialogu pozostaje „przeciąganie liny” i niepotrzebna strata czasu. Można się różnić w podejściu czy opiniach, ale trzeba mieć na względzie cel nadrzędny, czyli dobro Mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.
Sabina Nowosielska podkreśla, że ma za sobą cztery lata konsekwentnej realizacji zadań, które wyznaczyła. – Te działania zawsze realizowane były we współpracy z Radą Miasta i z poparciem Klubu, który zaproponował mi bycie ich kandydatką – podkreślała prezydent.
Szczególnie ważne dla Sabiny Nowosielskiej, która sama ubiega się o reelekcję, będą wyniki wyborów do rady miasta. W okręgu nr 1 lokomotywami list mają być Andrzej Kopacki oraz Michał Nowak. W drugim – Andrzej Kopeć i Halina Mińczuk. W okręgu nr 3 na pierwszym miejscu listy znalazł się Artur Maruszczak, a tuż za nim Ewa Czubek. W ostatnim okręgu wyborczym liderem została sama Sabina Nowosielska, a za nią są Beata Łobodzińska i Tomasz Scheller.
Mocne nazwiska znajdziemy również na listach do powiatu. W okręgu hnr 1 (od Koźla do Pogorzelca) liderem jest Dariusz Szymański, a następni na liście są kolejno Paweł Masełko, Izabela Migocz oraz Stanisław Węgrzyn. W drugim okręgu (od wiaduktu do Sławięc) listę otwiera Małgorzata Tudaj, potem są Piotr jahn, jadwiga Kuźbida oraz Bożena Jankowska. W okręgach wiejskich liderami są jadwiga Mroczko i Henryk Chromik.

– Mój program wyborczy jest podzielony na cztery części – mówiła podczas konwencji Sabina Nowosielska. – Na ludzi, środowisko, inwestycje oraz oświatę szeroko rozumianą. Na pewno wyzwaniem będzie budowa zastawki na Linecie, chociaż to jest inwestycja, na którą mieszkańcy Koźla wiele lat czekają. Drugie takie duże zadanie to jest budowa łącznika. Ja się bardzo cieszę, że będziemy mieli obwodnicę północną, ale miasto musi też zainwestować w połączenie Blachowni z obwodnicą.
Sabina Nowosielska jest faworytem październikowych wyborów samorządowych jeśli chodzi o wybory prezydenta Kędzierzyna-Koźla.

ELS

Aktualna kategoria: AKTUALNOŚCI
REKLAMA
© 2020 Tygodnik PARTNER. All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone
Zobacz także: www.kedzierzynkozle24.pl.