Andrzej Sałacki został szefem ośrodka w Zakrzowie

Były prezes klubu jeździeckiego „Lewada” chce tu rozwijać sporty konne i inne przedsięwzięcia.

Były prezes klubu jeździeckiego „Lewada” chce tu rozwijać sporty konne i inne przedsięwzięcia.

Były prezes klubu jeździeckiego „Lewada” chce tu rozwijać sporty konne i inne przedsięwzięcia.

Andrzej Sałacki objął funkcję kierownika Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakrzowie 2 stycznia. – Ten ośrodek powstał ponad pięć lat temu. Miewał różne chwile, lepsze, ale i te gorsze – podkreślał Andrzej Sałacki. – Teraz naszym celem jest rozwijać go, by służył mieszkańcom i sportowcom.

Na stanowisku kierownika GOSiR zastąpił Tomasza Kandziorę, który wygrał ostatnie wybory samorządowe na wójta Reńskiej Wsi. Głównym celem Sałackiego będzie organizacja jak największej liczby imprez sportowych. Wśród nich maja się znaleźć nie tylko zawody w ujeżdżeniu, ale również Dzień Konia Arabskiego i wiele innych.

– W planie mam nawiązanie współpracy z wieloma firmami i instytucjami – dodał nowy szef ośrodka. GOSiR Zakrzów. Ośrodek dysponuje nie tylko świetną infrastrukturą sportową, ale także największą w powiecie halą konferencyjną, krytą pływalnią, hotelem i restauracją.

Andrzej Sałacki jest twórcą sukcesów klubu „Lewada”, jego trenerem, a dotychczas także menadżerem. Od stycznia 2000 do lutego 2005 pełnił obowiązki trenera Kadry Narodowej, które pełni ponownie od sierpniu 2017. We wrześniu 2017 roku Andrzej Sałacki został wiceprezesem Central European Dressage Working Group. Jako jeździec zdobył 12 medali Mistrzostw Polski, był pierwszym polskim finalistą Pucharu Świata. Jest przedstawicielem Polski w International Dressage Trainers Club, zrzeszajaego najlepszych trenerów na świecie.

Aktualna kategoria: AKTUALNOŚCI
REKLAMA
© 2020 Tygodnik PARTNER. All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone
Zobacz także: www.kedzierzynkozle24.pl.