Koronawirus w Kędzierzynie-Koźlu. Podsumowanie PONIEDZIAŁKU

W powiecie potwierdzono cztery kolejne zakażenia. Zmarła jedna osoba. W szpitalu przebywa 63 pacjentów.

Łączna liczba zakażeń w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim sięga już 100. Dzisiaj potwierdzono cztery nowe przypadki: dwóch mężczyzn w wieku senioralnym oraz kobieta i mężczyzna w średnim wieku. Seniorzy obecnie przebywają w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, ich stan jest dobry. Stan pozostałej dwójki nie wymaga hospitalizacji. Przebywają w kwarantannie domowej. Wszystkie ww. osoby zakaziły się lokalnie.

Opolski sanepid potwierdził w poniedziałek śmierć 35. ofiary COVID-19 w województwie opolskim. – Z przykrością informuję o śmierci 77- letniej kobiety z powiatu opolskiego, zakażonej wirusem SARS-CoV-2. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie – Koźlu, pacjentka była obciążona chorobami współistniejącymi – przekazała Małgorzata Gudełajtis z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu od 18 maja znacznie rozszerza ambulatoryjną opiekę specjalistyczną o działalność w godzinach od 7.00 do 23.00 – zarówno w dni powszednie jak i w dni wolne od pracy. Urazowo-chirurgiczne gabinety diagnostyczno-zabiegowe znajdować się będą w osobnym budynku odseparowanym od szpitala zakaźnego. Lokalizacja posiadająca odrębne wejście mieści się w Koźlu przy ulicy 24 Kwietnia 7.

Aktualna kategoria: AKTUALNOŚCI
REKLAMA
© 2020 Tygodnik PARTNER. All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone
Zobacz także: www.kedzierzynkozle24.pl.